در کلينيک جراحي چاقي دکتر مهدي سليمي انواع روش‌هاي جراحي به منظور درمان چاقي انجام مي گيرد. روش هاي انجام شده در کلينيک مطابق با اطلاعات روز دنيا و به وسيله پيشرفته ترين وسايل انجام مي شود تا نتيجه حاصل شدن در عمل جراحي کاملا مناسب باشد.
در اين مقاله قصد داريم به برخي از خدماتي که در کلينيک جراحي چاقي دکتر مهدي سليمي انجام مي گيرد بپردازيم و مزايايي که عمل هاي جراحي چاقي نسبت به ساير روشهاي درمان چاقي دارند، را معرفي کنيم.


1.        روش هاي تشخيص چاقي چيست؟


2.       چند نوع جراحي چاقي وجود دارد؟


3.      مزاياي جراحي هاي چاقي چيست؟


 


روش هاي تشخيص چاقي چيست؟


يکي از اصلي ترين معضلات و مشکلات به خصوص در کشورهاي پيشرفته دنيا چاقي و اضافه وزن است. دلايل مختلف منجر به چاقي در دنياي امروز مي شود و همچنين آنها را مي توان استفاده از مواد غذايي نامناسب و به خصوص استفاده از فست فودها براي صرفه جويي در وقت دانست.


چاقي چيست


چاقي حالتي در بدن است که در اثر آن چربي هاي اضافه از مواد غذايي در بخش هاي مختلف مانند شکم، پهلو ها و ساير قسمت ها تجمع پيدا ميکند. تجمع چربي ها در بدن به منظور شاخه به گونه اي است که قسمت حاوي بافت چربي دچار برآمدگي شده و نسبت به ساير قسمت هاي بدن حالت ناموزون پيدا مي کند. با توجه به موارد ذکر شده مي توان چاقي را اينگونه تعريف کرد که حالتي است که در آن سلول هاي چربي بيشتر از مقدار مصرفي بدن وارد شده و به جاي جذب شدن در نقاط مختلف تجمع پيدا مي کنند.


روش هاي تشخيص چاقي


براي تشخيص چاقي روش هاي مختلف وجود دارد که مرسوم ترين آنها اندازه گيري وزن و اندازه قسمتهاي مختلف بدن است. به عنوان مثال با اضافه شدن اندازه دور کمر و پهلوها مي‌توان متوجه تجمع چربي در اين نواحي و در نتيجه چاقي شد. مشکل اين روش عدم مشخص کردن ميزان اضافه وزن بدن است. در واقع در صورتي که فرد با اندازه گيري وزن خود متوجه چاقي شود، نمي‌تواند تشخيص دهد که چه ميزان وزن براي رسيدن به وزن ايده آل و نرمال بايد کم کند. به منظور اين مسئله متخصصان يک روش به نام شاخص توده بدني را براي محاسبه ميزان چاقي بدن و وزني که فرد نسبت به قد و شرايط فيزيکي خود بايد در آن محدوده باشد، را معرفي کرده اند. در روش شاخص توده بدني براي محاسبه ميزان چاقي از قد و وزن فرد استفاده مي شود.


 


چند نوع جراحي چاقي وجود دارد؟


روش هاي مختلفي به منظور درمان چاقي و کاهش وزن وجود دارد که برخي از آنها از زمان هاي قديم مرسوم بوده، اما امروزه چندان مطلوب نيست. به عنوان مثال يکي از روش‌هايي که از ابتدا براي کاهش وزن استفاده ميشود رژيم غذايي بود که براي کاهش وزن نياز به زمان زياد و تغييرات اساسي در سبک غذايي فرد داشت. امروزه براي لاغري روش هاي ساده تر و و سريع تري وجود دارد که همان جراحي هاي لاغري هستند.


اسليو معده


يکي از راههاي لاغري که محبوبيت زيادي نيز دارد، جراحي اسليو معده است. در جراحي اسليو معده بخشي از معده فرد که بيشترين حجم معده است، به طور کامل برداشته مي‌شود و مقدار باقيمانده معده که تقريباً 20 درصد حجم معده است، گنجايش کمي براي دريافت و ذخيره سازي غذا دارد. گنجايش کم باعث زودتر سير شدن و ديرتر گرسنه شدن فرد مي شوند و در نهايت منجر به لاغري و کاهش وزن مي گردد.


باندينگ


از ديگر روشهاي لاغري و کاهش وزن باندينگ و حلقه گذاري دورتا دور معده است. در اين روش حلقه سيليي تو خالي که به آن يک لوله نازک براي ورود و خروج گاز متصل است، دور تا دور معده قرار مي گيرد. لوله خارج شده از حلقه دور معده باعث تنگ و گشاد شدن آن مي‌شود که گنجايش معده را تغيير داده و باعث مصرف کمتر غذا توسط فرد و در نتيجه لاغري ميشود.


بالون معده


بالون معده روشي مشابه به باندينگ معده است با اين تفاوت که برخلاف حلقه که دورتا دور معده قرار مي‌گيرد بالون را مستقيماً داخل معده قرار مي‌دهند. بالون داخل معده باعث مي‌شود که بيشتر حجم معده با اين توپ سيليي پر شده و در نتيجه مصرف غذا کمتر شود و فرد لاغر گردد.


 


مزاياي جراحي هاي چاقي چيست؟


جراحي هاي چاقي به دليل مزاياي مختلف که دارند، امروزه از طرفداران زيادي برخوردار هستند. انواع جراحي هاي چاقي در کلينيک جراحي چاقي دکتر مهدي سليمي انجام مي شود، در مورد اين جراحي ها آشنايي با مزاياي آن هاست که باعث مي‌شود افراد با آسودگي خاطر بيشتري اين جراحي ها را انجام دهند.


کاهش وزن سريع


با توجه به اينکه فرآيند و تغييرات جراحي‌هاي چاقي مستقيماً روي معده انجام مي شود، کاهش وزن در اين روش ها بسيار سريعتر از استفاده از روش‌هاي معمول و مرسوم کاهش وزن است. به عنوان مثال در روش اسليو معده که چيزي حدود 80 درصد معده فرد برداشته ميشود، فرد تمام عمر به خوردن غذايي کمتر عادت کرده و در نتيجه لاغري سريع تر و با سرعت بيشتري انجام مي شود.


سادگي


روش‌هاي مرسوم کاهش وزن مانند استفاده از رژيم غذايي و ورزش کردن نياز به برنامه‌هاي خاص و انجام آن ها دارد که در بسياري از مواقع باعث ناتمام ماندن و خستگي فرد از انجام برنامه ها ميشود، اما روشهاي جراحي لاغري به ساده ترين شکل ممکن انجام مي‌شوند و بعد از انجام آن ها نياز به اقدام خاصي نيست و فرد در صورت تغذيه عادي باز هم کاهش وزن پيدا مي کند.


هزينه مناسب


از ديگر ويژگي هاي جراحي هاي چاقي مي توان به هزينه مناسب آن ها اشاره کرد. بيشتر روش هاي لاغري به تنهايي نتيجه بخش نبوده و براي لاغري و کاهش وزن نياز به استفاده از روش هاي مکمل و مصرف دارو و. . . دارد، در صورتي که جراحي هاي چاقي اين گونه نيست و بيشتر آن ها به تنهايي اثر بخش است و در صورت استفاده از آن ها ديگر نيازي به مصرف داروهاي خاص يا فعاليت ها متفاوت نيست.


قابل استفاده براي همه


از ديگر ويژگي هاي جراحي هاي چاقي مي توان به قابل استفاده بودن براي همه اشاره کرد. اين جراحي ها بر خلاف روش هايي مانند باشگاه و. . . که نياز به وقت گذاري و شرايط مناسب دارد، در يک نوبت انجام مي شود و در نتيجه براي افرادي که به دليل کمبود وقت زماني براي کاهش وزن ندارند بسيار مناسب هستند.


 


 براي رفتن به وب سايت جراح چاقي اينجا کليک کنيد.


 


 


 


 


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

فروشگاه گياه دارو فروشگاه جي بي تاير mrbikar Christina Stephanie Jessica اجاره ماشين Jon مجتمع آلومينيوم البرز هرم نوبت دهي